24. veebruaril 2025 pidas Eesti Vabariigi President oma iga-aastase kõne, kus ta puudutas justkui kõiki olulisi teemasid: julgeolekut, majandust, haridust ja ühiskonna sidusust. See oli kahtlemata tähtis ja asjalik sõnavõtt, kuid midagi olulist jäi puudu.
Mille poolest eristuvad ettevõtted, mis suudavad läbi aastate jätkusuutlikult kasvada? Miks osade firmade jaoks toimib reegel – turud tõusevad ja langevad, meie kasvame ning areneme sellest hoolimata? Kas tegu on juhusega või on siin olemas mingi reeglipärasus?
Palgainfo Agentuur ja Eesti külastatuim tööportaal CV Keskus korraldavad kaks korda aastas tööandjate ja töötajate küsitlusi, millega kogutakse hinnanguid palgamuutustele ning uuritakse tööturukäitumist, töötajate rahulolu ja motiveeritust.
President Alar Karis tõdes vabariigi aastapäeva kõnes: "Meie arengutempo on peatunud, olgem ausad, isegi langenud. Selleks, et kohal ja püsti püsida, tuleb üha kiiremini sõita. Peame üles leidma uued käigud".
Inimesi juhtida ja õpetada ei ole võimalik! Inimesed juhivad ennast ise ja õpivad vaid siis, kui nad seda tahavad, kui see on neile väärtuslik.
2024. aasta detsembris alustas Empowerment uuringut, mille eesmärgiks on mõista, mis takistab enim Eesti ettevõtetel kiiresti ning jätkusuutlikult kasvada?
1955. aastal Fortune 500 hulka kuulunud ettevõtetest 429-t ei ole täna enam olemas. Samal ajal on neli korda lühenenud ka keskmine sinna nimekirja kuulumise aeg, 60-lt aastalt 15-le aastale. Miks see nii on?
Kui inimene annab täna teada, et talle tehti konkureeriv tööpakkumine, siis kas ma teen endast kõik oleneva, et see inimene jääks meie meeskonda alles? Kuidas sina vastaksid?